Art Corner
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Svetleci tekst

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Svetleci tekst Empty Svetleci tekst Pon Dec 14, 2009 4:11 pm

*Tin@*

*Tin@*

U ovom tutorijalu detaljno korak po korak pokazaću vam kako da napravite realan bling bling zlatni i dijamantski tekst. Efekat je najbolje napraviti sa slovima u jako velikoj velični pa ih posle smanjivati.

Korak 1

Naparvite novi dokumet, obojite pozadinu crnom bojom i napišite neki tekst sa belom bojom, kao što sam ja :
Svetleci tekst 1
(font koji sam koristio nalazi se u pratećem materijalu - Battle Beast)

Korak 2

Sada unesite sledeći layer style tekstu (Layer->Layer style): Bevel and Emboss, Gradient Overlay
Svetleci tekst 2
Svetleci tekst 3
Trebali da ste dobili otprilike ovakvu sliku :
Svetleci tekst 4
Korak 3

CTRL + KLIK na tekst layer kako bi ste selektovali taj layer
Svetleci tekst 5
Idite na Select->Modify->Contract i unesite vrednost 5px, nemojte da radite još uvek deselektovanje.

Korak 4

Napravite novi layer, i obojite sada prethodnu slekciju sa belom bojom. Posle toga idite na Filter->Noise->Add Noise
Za amount stavite 40%, Distribution: Gaussian i monochromatic čekirajte, posle toga pritisnite CTRL+F kako bi ste ponovili efekat, nemojte da radite još uvek deselektovanje.
Svetleci tekst 6
Svetleci tekst 7
Korak 5

Idite u Filter->Noise->Dust & Scratches Stavite Radius: 1, Threshold: 130
Svetleci tekst 8
Sada idite na Filter->Stylize->Emboss Stavite Height: 3, Amount: 130%
Svetleci tekst 9
Ovo je sada previše tamno, trebalo bi da ga posvetlimo, idite na Image->Adjustments->Brightness/Contrast: Stavite brightness +70 i contrast -20
Svetleci tekst 10
Pritisnite sada CTRL+D kako bi ste uradili deselktovanje

Trebali da ste dobili otprilike ovakvu sliku :
Svetleci tekst 11
Korak 6

Unesite sledeći layer style (Layer->Layer style): Bevel and Emboss, Inner Shadow.
Svetleci tekst 12
Svetleci tekst 13
Svetleci tekst 16
Korak 7

Da bi ste dodali sjaja, napravite novi layer, uzmite brush, podesite na 3px hard brush i nacrtajte X na novom layer-u, u beloj boji. Posle toga podesite veličinu na 27 px SOFT EDGE brush, nacrtajte krug na mestu gde se seku prave oblika X, kao što sam ja
Svetleci tekst 17
Svetleci tekst 18
Sada samo uzmite gumicu sa SOFT Edge brushom i obrišite krajeve X oblika kako bi ste dobili efekat fejdiranja, posle toga samo napravite duplicate i rasporedite ih na svom tekstu.
Svetleci tekst 19
Ovo je isti efekat samo je gradient layer stila drugačije dodat u koraku2 na originalni teks (font koji sam koristio nalazi se u pratećem materijalu - Battle Beast)
Svetleci tekst 20
Ovo je krajnji rezultat ovog tutorijala.
Svetleci tekst 21

Izvor: http://tutorijali.rs./

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Similar topics

-

» Gel tekst

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  

Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions