Art Corner
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Efekat groma

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Efekat groma Empty Efekat groma Čet Dec 10, 2009 1:27 pm

(c)micy

(c)micy
Administrator
Administrator

Korak 1
Krairajte novi dokument, dimenzije nisu bitne, ali ja ću raditi sa
veličinom 300x300 piksela. Podesite da boje u vašem toolbox-u budu bela
i crna kao na slici ispod:

Efekat groma Grom1%281%29

Osnovu pravca našeg groma će odrediti Gradijent koji ćemo primeniti na
našu sliku. Iz Toolbox palete izaberite Gradient Tool i napravite
gradient nešto kao što sam ja napravio:

Efekat groma Grom2

Ovaj pravac gradijenta će odrediti pravac vašeg groma. Ako želite drugačije, onda i ovaj gradijent morate drugačije napraviti.

Korak 2
Izaberite opciju iz menija Filter->Render->Defference Clouds. Ovaj korak je vrlo bitan za vaš oblik groma. Prvo da vidimo kako je meni ispao ovaj efekat:

Efekat groma Grom3

Korak 3
Izaberite Image->Adjustments->Invert da zamenimo ove dve boje. Nama je grom beo, pa samim tim ćemo i da zamenimo boje. Već vidimo kako će izgledati naš grom.

Efekat groma Grom4

Korak 4
Izaberite Image->Adjustments->Levels kako bi podesili novoe boja. Uradite kao što je zadato na slici ispod:

Efekat groma Grom5

Korak 5
Izaberite Image->Adjustments->Hue/Saturation i podesite kao na slici ispod. Prvo podesite opciju Colorize (znači da je uključite ako nije, a verovatno da nije Efekat groma Regular_smile), pa onda podešavajte parametre:

Efekat groma Grom6

Kada ste namestili da vaš grom ima plavkastu boju, kliknite ok i dobićete sliku sličnu ovoj:

Efekat groma Grom7

http://artcorner.niceboard.net

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

  •  

Free forum | Umetnost, Kultura i Zanimanja | Humour | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions